м. Київ, пр-т. Маяковського 27/1
Графік работи:
Пн —Пт: 8:00-20:00
Сб: 8:00-18:00
Нд:9:00-17:00
Биомед > Без категории > Хронічний простатит не вирок.

Хронічний  простатит:  симптоми та  лікування

Хронічний простатит — найбільш поширене запальне захворювання органів чоловічої сечостатевої системи. В групі ризику як молоді, так і чоловіки в зрілому віці.

Що таке хронічний простатит

Простатит — це запалення передміхурової залози (простати). Його виникнення найбільш часто є наслідком недолікованих інфекцій сечостатевої системи. Каталізатором развитку запалення можуть стати переохолодження, низька фізична активність, зниження імунітету через інші захворювання, венеричні хвороби, шкідливі звички, хронічна втома та стрес.

Пік захворюваності приходиться на 20–40 років — найактивний вік чоловіка. Але  виявити цю хворобу буває непросто: симптоми простатиту іноді маскуются під інші захворювання, і навпаки, хвороби інших органів можуть давати схожу клінічну картину.

Разрізняють гострий бактеріальный простатит і хронічний простатит. Перший варіант зустрічається не часто — біля 5% всіх випадків. Приблизно 95% — це хронічний простатит, який дуже рідко являєтся наслідком гострої форми захворювання. В більшості випадків хронічний простатит является первинним.

Для довідки

Передміхурова залоза – гормонозалежний орган, який секретує рідину, або слиз, який становить 75 % загального об’єму еякуляту та містить різноманітні продукти з різними функціональними властивостями: білки, імуноглобуліни, ферменти, вітаміни, іони металів і ін. Такий набір речовин забезпечує енергетичні потреби сперматозоїдів, бере участь у процесах розрідження еякуляту і несе захисну функцію. Слиз також забезпечує пересування сперматозоїдів сім’явиносною протокою а також процес сім’явикиду.

Симптоми хронічного простатиту

Першою ознакою развитку простатиту являється виникнення дискомфорту, а також ниючих або ріжучих болей в нижній частині живота. Іноді біль віддає в стегно або поперекову ділянку і нерідко загострюється після еякуляції. Часте і  (або) обтяжливе сечевипускання також може сигналізувати про развиток хвороби.

Як правило, дуже швидко зявляється і сексуальная дисфункція — знижується лібідо, виникають проблеми з ерекцією і тривалістю статевого акту. І накінець, біль починає супроводжувати кожне сечовипускание.

При появі подібних симптомів ні в якому разі не слід займатися самолікуванням — точно поставити діагноз може тільки лікар.

Лабораторні ознаки хронічного простатиту

Діагноз ставиться не тільки на основі скарг пацієнта. Для того щоб виявити простатит, необхідні лабораторні дослідження. А саме, аналіз сечі, еякуляту і секрету простати. Окрім того, часто проводят УЗ-дослідження для визначення размірів, структури тканини і форми передміхурової залози.

При хронічному бактеріальному простатиті виявляються лейкоцити при мікроскопічному дослідженні секрету залози, В еякуляті характерна також присутність кишкової палички, ентеробактерій, клебсієл, або інших мікроорганізмів. При хронічному небактеріальному простатиті аналізи показують лейкоцити в секреті залози і в третій порції сечі (вразі проведення тристаканної проби).

Методи лікування хронічного простатиту

Як правило, простатит успішно лікується консервативними методами. Але  лікування повинно бути комплексним. До того ж рекомендується переглянути спосіб життя: незбалансирована дієта, сидяча робота, безладні статеві контакти дійсно відіграють важливу роль в развитку хронічного простатиту.

Що ми застосовуємо в своїй практиці?

Медикаментозні засоби

Медикаментозна лікування має на меті досягнути знеболюючий та протизапальний ефекти, а також активізувати регенерируючі та імуномодулюючі функції клітини організму. В більшості випадків, лікування хронічного простатиту потребує прийому антибиотиків. Терапія продовжується тривалий час, іноді необхідно декілька курсів. Для профілактики развитку дизбактериозу нерідко призначають пробіотики.

Масаж простати

Массаж виконується пальцем через задній прохід. Це не дуже приємна процедура, але її ефективність дуже висока.

Физіотерапевтичні процедуры

Лікування хронічного простатиту фізіопроцедурами дає добрі результати за рахунок покращення мікроциркуляції і всмоктування лікувальних препаратів в тканини. В медцентрі Біомед використовується магнітно-лазерна терапія, що має комбінований ефект (магніт, лазер, вібрація та помірний прогрів), це значно підвищує ефект, скорочує термін  лікування, та суттєво знижує вартість лікування.

Дієтотерапія

Дотримуватись особливої дієти варто вже при перших ознак простатиту. Необхідно відмовитись від спиртного, тому що етиловий спирт подразнює протоки простати, підсилює біль та запалення, нейтралізує ефективність ліків. Важливо також обмежити прийом шкідливих жирів, щоб виключити формування холестеринових бляшок та подальше погіршання кровопостачання органу. При загостренні заборонено бобові, гриби, субпродукти, солоні та гострі блюда, чай, каву, газовані напої та випічку.

Дієта при хронічному простатиті має включати багаті на цинк продукти (він міститься в морепродуктах, гарбузовому насінні). Рекомендуєтся їсти побільше овочів (окрім тих, що сприяють газоутворенню, — наприклад, кольорової капусти), молочних продуктів, каш та сухофруктів.

Важливо!

Слід пам”ятати, що дієта при хронічному простатиті – це не тимчачсовий захід. Якщо був поставлений  такий діагноз, принципів правильного харчування слід дотримуватися постійно, інакше рецидив неминучий. Особливо це актуально при зловживанні спиртним.

Лікування простатиту займає довгі місяці і не завжди призводить до повного одужання. Якшо діагностований хронічний простатит, пацієнту необхідно змінити спосіб життя, інакше терапія буде молоефективною. Без сумніву, запобігти виникненню простатиту набагато простіше, ніж його лікувати. Щоб  не допуститку развитку цього захворювання, потрібно використовувати бар”єрні засоби захисту від інфекцій що передаються статевим шляхом, багато рухатися (простатит – хвороба сидячого способу життя), дотримуватися правильної дієти та недопускати  переохолодження.

Не варто сприймати діагноз «хронічний простатит» как вирок. При відповідальному підході можна добитися стійкого зниження активності хвороби, а в деяких випадках і повного її виліковування. Помічником в боротьбі з цим недугом, попри медичні процедури і коррекцію способу життя, можуть стати комбінації спеціальних лікарських препаратів, які підбираються лікарем. Дія препаратів спрямована на усунення запалення і набряку і як наслідок,  зменшення больових відчуттів, симптомів, пов”язаних з порушенням сечовирускання та відновлення повноцінного функціонування простати.