
Аборт (лат. abortus) – переривання вагітності. У сучасній медицині існують кілька методів переривання вагітності: вишкрібання матки, вакуум-аспірація («міні-аборт»), медикаментозний аборт. Процес імплантації заплідненого плодового яйця у слизову оболонку матки відбувається порівняно швидко. Як відомо, овуляція відбувається на 14 – 16 день менструального циклу, а плодове яйце досягає матки через 4 – 5 днів після запліднення. У перші дні затримки менструації, тобто протягом 15 днів вагітності ще немає тісного зв’язку плодового яйця зі слизовою оболонкою матки, тому при його видаленні не виникає значної крововтрати.
При штучному відторгненні плодового яйця відбувається травматизація судин матки, унаслідок чого виникає кровотеча. Чим менший термін вагітності, тим менший калібр ушкоджених судин, отже, тим менш травматично протікає штучний аборт. Також аборт у ранні терміни вагітності призводить до значно менш вираженої гормональної перебудови організму.
Рішення перервати вагітність одне з найскладніших для жінки. Однак трапляються випадки, коли доводиться вдаватися до такого методу. Тому гінекологи знайшли найбільш безпечні способи переривання вагітності, які не завдають непоправної шкоди жіночому організму і дозволяють надалі народити здорову та плановану дитину.
Метод переривання залежить від терміну вагітності. Чим менший термін, тим менше наслідків для жінки. Вибір по можливості повинен падати на безопераційні методи переривання вагітності – медикаментозний аборт. Також проводиться вакуумний аборт.
Міні-аборт, або вакуум-аспірація
З класичних методів кращий «міні-аборт», що має мінімальну частоту побічних явищ за рахунок мінімальної травматизації матки та скорочення часу операції. Будь-яке хірургічне переривання рекомендується проводити під прикриттям антибіотиків. Рекомендовано після аборту бути під наглядом лікаря та дотримуватись правил поведінки після аборту – аж до відновлення нормального менструального циклу. Статевим життям після нехірургічних абортів можна починати жити приблизно через 7-14 днів. Після інструментального – не раніше, ніж за місяць. Основний шлях зниження числа абортів – грамотне використання сучасних методів контрацепції.
У світі визнано міні-аборт, або вакуум-аспірацію. Такий метод дає найменшу кількість ускладнень після аборту. Його виконують на ранніх термінах вагітності — між 4-м та 6-м тижнями під загальним знеболюванням. Міні-аборт визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я найкращим способом виробництва штучного хірургічного аборту на ранніх термінах вагітності. При такій операції плодове яйце видаляється з порожнини матки під дією вакууму за допомогою потужної трубки, що відсмоктує (вакуум-кюретки), яку вводять за допомогою гнучкої пластмасової канюлі.Для створення вакууму використовують електричний насос, але можлива ручна вакуум-аспірація. При такій операції знижується ризик прориву матки та масованої кровотечі, а шийка матки травмується значно меншою мірою. Вакуум-аспірація займає 2-5 хвилин, і вже через деякий час жінка самостійно може йти додому.
У нашому центрі на Маяковського, 27/1 (Троєщина) можна зробити вакуумний аборт терміном до 8 тижнів. Процедура виконується за попереднім записом та необхідна підготовка. Перед процедурою потрібна:
— консультація гінеколога та аналізи — 700 грн.
— уз- діагностика — 350 грн.
Вартість вакуумного аборту – 3200 грн з анестезією.
Детальна консультація за телефонами: (044) 546-06-56, 547-52-00, (067) 500-33-23, Троєщина, пр-т Маяковського, 27/1.
Нехірургічні методи переривання вагітності
Медикаментозний аборт має величезну перевагу в порівнянні з традиційним абортом, оскільки можливі ускладнення зведені до мінімуму. Немає проникнення інструментів у матку, тому немає надривів, розривів та будь-якої іншої механічної травми. Немає запальних ускладнень і, нарешті, немає ускладнень, пов’язаних із наркозом. Але недоліком нехірургічних методів переривання вагітності є їхня ефективність лише на ранніх термінах. Медикаментозний аборт («фармаборт») можливий при терміні шести та менше тижнів вагітності — до 42 днів відсутності менструації.
Переваги:
-
жодних хірургічних втручань
-
не вимагає знеболювання
-
процедура проходить у менструально-подібній формі
-
мінімальне втручання в організм жінки ззовні
-
мінімальний ризик ускладнень, у тому числі гормональних порушень
-
не відбивається на можливості повторної вагітності у майбутньому.
Ми застосовуємо тільки якісні препарати, які практично не дають побічних ефектів (тільки індивідуальна непереносимість).
Отже, якщо ви вирішили перервати вагітність, а терміни дозволяють вибрати медикаментозний метод, необхідно знати таке:
Перед проведенням процедури необхідна консультація гінеколога, ультразвукова діагностика для визначення терміну вагітності та аналізи для запобігання можливим ускладненням.
Механізм дії медикаментозного аборту – посилення скоротливості міометрію (м’язової стінки матки), що призводить до відшарування плодового яйця та його експульсії з порожнини матки. За даними світової статистики, ефективність медикаментозного аборту сягає від 95 до 98,21%.
З ускладнень зустрічаються такі як непереносимість препаратів та ризик неповного аборту. Але грамотна консультація лікаря гінеколога з оцінкою результатів аналізів допоможе мінімізувати наслідки. А контрольне ультразвукове дослідження гарантує якість проведеної процедури. Медикаментозний аборт є гідною альтернативою хірургічному аборту, оскільки дозволяє уникнути ризику, пов’язаного з хірургічним втручанням та анестезією, добре переноситься пацієнтками, не викликає психогенної травми.
Вартість медикаментозного аборту: 3600 грн. У вартість включена консультація гінеколога та взяття аналізів, таблетки. у вартість процедури не включено УЗД діагностику.
Запис на прийом до гінекологу: Київ, пр-т. Маяковського 27/1
(044) 546-06-56, 547-52-00, (067) 500-33-23
Звичайно, таблетований аборт за вартістю дорожчий, але в даній ситуації економія на здоров’я навряд чи доречна.
Правила поведінки після аборт.
Правила поведінки після аборту спрямовано збереження репродуктивного здоров’я жінки.
Забороняються:
- фізичні навантаження,
- переохолодження,
- зайняття сексом протягом двох тижнів після аборту;
приймати ванну, спринцюватись, купатися в басейні, річці (можна приймати теплий душ).
Необхідно обов’язково дотримуватися таких запобіжних заходів:
-
максимально знизити ймовірність зараження ГРЗ,
-
щодня перевіряти температуру тіла,
-
попереджати запори, стежити за своєчасним спорожненням сечового міхура та кишечника,
-
звернути особливу увагу на особисту гігієну — необхідна часта зміна нижньої білизни, для інтимної гігієни використовувати слабкий розчин марганцівки,
-
застосовувати контрацептиви (презервативи!) при статевих контактах до настання менструації, а надалі проконсультуватися з лікарем щодо індивідуального підбору методу контрацепції,
-
приймати якісь медикаменти можна лише після консультації з лікарем.
Порушення цих правил може призвести до серйозних ускладнень.
Після аборту матка перебуває у подразненому стані, і потрібно кілька тижнів для того, щоб її стан нормалізувався. Імунітет організму знижений, йде відновлення нормальних функцій дітородної системи.
У разі підвищення температури або при сильних болях і рясних виділеннях слід, не відкладаючи, звернутися до лікаря, який виконав аборт.
У цей період своєму здоров’ю слід приділяти особливу увагу!
Ключові слова: переривання вагітності, аборт, мініаборт, вакуум, таблетований аборт, медикаментозний аборт. Київ, Лівий берег, Троєщина