Дерматовенерологія вивчає методи діагностики, лікування та профілактики шкірних проявів венеричних хвороб — захворювань передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Консультація спеціаліста – 500 грн, розробка схеми лікування – 300 грн. Повторна консультація – 300 грн.
Захворювань, що передаються статевим шляхом багато: Бактеріальні інфекції – до них відносяться хламідії, мікоплазми, уреаплазми, гонорея, сифіліс, м’який шанкер, донованоз. Викликані найпростішими та грибами: трихомоніаз, кандидоз. Вірусні – герпес, вірус папіломи людини та гострі кондиломи, контагіозний молюск, ВІЛ, цитомегаловірус, вірусні гепатити (А,В,С). Дерматозоонози (паразитарні): лобковий педикульоз, корости.
Небезпека венеричних захворювань полягає в тому, що вони дуже часто протікають безсимптомно або виражаються незначними симптомами. Лише деякі із ЗПСШ здатні проявляти себе візуальною симптоматикою – висипаннями, бульбашками, різними новоутвореннями, цятками та пухирцями. Якщо Ви помітили у себе такі симптоми, негайно звертайтеся до лікаря! Також варто стурбуватися, якщо Ви відчуваєте біль унизу живота, в області статевих органів, у промежині, задньому проході, попереку. Під час сечовипускання також може відчуватися свербіж, печіння, дискомфорт, неприємні відчуття чи біль.
На сучасному етапі розвитку медицини більшість дерматовенерологічних захворювань успішно лікуються за порівняно невеликий проміжок часу. Однак лікування ЗПСШ у хронічній формі становить більш серйозну проблему. Саме тому при появі перших симптомів захворювання необхідно звертатися до лікаря якнайшвидше!
Слід пам’ятати так само про те, що при діагностиці на ЗПСШ досить рідко виявляється «самотня» інфекція. Як правило, хламідіоз може бути сусідом з трихомоніазом, кандидоз – з мікоплазмозом або уреаплазмозом і т.д.
Змішане інфікування кількома збудниками потребує індивідуальної програми комбінованого лікування. При цьому дуже важливо не порушити мікрофлору організму медикаментозним впливом. Саме тому лікування ЗПСШ має обов’язково проводитися під контролем досвідченого лікаря.
Хламідіоз
Симптоми. Через 1-4 тижні після зараження ним у хворих з’являються гнійні виділення, хворобливе сечовипускання, а також болі внизу живота, у попереку, кровотечі між менструаціями у жінок, у чоловіків – біль у ділянці мошонки, промежини.
Чим небезпечний? У жінок може призвести до запалення маткових труб, шийки матки, патологій вагітності та пологів, захворювань печінки, селезінки; у чоловіків – до запалень придатків яєчок, передміхурової залози, сечового міхура, порушення потенції. У новонароджених дітей може розвинутись кон’юнктивіт, ураження носоглотки, запалення легень.
Трихомоніаз
Симптоми. Вони можуть проявитися на 4-21 день після інфікування, іноді пізніше. У жінок виникають рясні пінисті виділення білого або жовтувато-зеленого кольору з різким запахом, що викликають сильний свербіж і подразнення статевих органів, а також болі, печіння при сечовипусканні, болючість при статевому акті. У чоловіків виникає печіння при сечовипусканні, слизово-гнійні виділення з уретри. Однак нерідко це захворювання протікає безсимптомно.
Чим небезпечний? У жінок уражаються шийка та внутрішній шар матки, маткові труби, яєчники, сечові шляхи. Інфекція може спричинити навіть перитоніт! У чоловіків страждають передміхурова залоза, яєчка та їх придатки, сечові шляхи.
Мікоплазмоз (у чоловіків – уреаплазмоз)
Симптоми. Може виявити себе через 3 дні після зараження, а може і через місяць, виявляючись свербінням і дискомфортом в області геніталій, мізерними прозорими виділеннями, хворобливим сечовипусканням.
Чим небезпечний? Часте ускладнення трихомоніазу у жінок – запалення статевих органів, у чоловіків – порушення сперматогенезу.
Гонорея
Симптоми. Через 3-7 днів після зараження у жінок з’являються жовтувато-зелені виділення з піхви, прискорене, хворобливе, сечовипускання, біль внизу живота, іноді кров’янисті виділення. Однак у більшості представниць слабкої статі захворювання тривалий час протікає непомітно. У чоловіків з’являються болі і печіння при сечовипусканні, жовтувато-зелені гнійні виділення з сечівника.
Чим небезпечний? У жінок уражаються сечівник, піхва, задній прохід, матка, яєчники, фалопієві труби. У чоловіків — внутрішні статеві органи, розвивається хронічне запалення придатків яєчок, насіннєвих бульбашок, простати, що загрожує імпотенцією, безпліддям
Сифіліс
Симптоми. Інкубаційний період захворювання від 3 до 6 тижнів. Перша ознака — виразка округлої форми (твердий шанкер). У жінок вона мешкає на статевих губах або слизовій оболонці піхви (іноді — в області заднього проходу, в роті, на губах), у чоловіків — на статевому члені або мошонці. Сама по собі вона безболісна, але через тиждень-другий після її появи збільшуються найближчі лімфатичні вузли. Саме в цей час необхідно розпочати лікування! Це перша стадія хвороби, коли все ще оборотне. Через 2-4 місяці після зараження розвивається друга стадія — по всьому тілу «розливається» висип, з’являються висока температура, головний біль, збільшуються майже всі лімфатичні вузли. У деяких хворих випадає волосся на голові, розростаються широкі кандиломи на статевих органах та в області заднього проходу.
Чим небезпечний? Цю хворобу називають повільною смертю: якщо вчасно недолікуватись до кінця, виникають серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, відбуваються незворотні зміни у внутрішніх органах, нервовій системі – починається третя стадія хвороби, за якої приблизно чверть хворих гине. Зауважили, що щось не так? Краще перестрахуватися та поквапитися до лікаря, а не шукати в Інтернеті симптоми та способи лікування.
Обстеження на ЗПСШ.
Спочатку – огляд лікарем, далі – аналізи та дослідження. Найсучасніший метод ДНК-діагностики: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Для дослідження беруть зіскрібок із сечівника, піхви та шийки матки.
Лікарі використовують також метод ІФА (береться кров з вени або робиться зіскрібок і визначається наявність антитіл до ЗПСШ), бактеріоскопію (найчастіше виявляє гонококи та трихомонади) та багато інших способів діагностики. Лікують ЗПСШ антибактеріальними препаратами, а також місцевими процедурами (промивання сечівника у чоловіків, санація піхви у жінок та інші процедури). Після закінчення курсу лікування обов’язково потрібно пройти контрольне обстеження – здати кілька аналізів, щоб переконатися у відсутності інфекції в організмі.